Frivilligcentre i Vejle Kommune             Børkop          Egtved          Give          Jelling          Vejle

 

Velkommen       Frivilligcenter Jelling      Oversigt over frivilligt arbejde      Links      Frivilligrådet

.
--

 

Billard på Højagercentret

Blomsterbinding

Bridge for seniorer

Fitness-centret, Gormshallen

Gudstjeneste

Højagercentrets vennekreds

Håndarbejdscafeen

Idræt i dagtimerne

Jelling folkedansere

Jellingegnens seniorklub

Krocket på Højagercentret

Kræftens bekæmpelse

Ledsage-og støtteordning

Lungetræning

Patchwork

Petanque, Højagercentret

Polioforeningen

Red barnet-projekt børnetøj

Røde Kors besøgstjeneste

Røde Kors telefontjeneste

Røde Kors vågetjeneste

Sang og oplæsning, Højagercentret

Senioridræt og samvær under JFS

Seniorkor

Ud at gå

Værktøjskassen

Whist

 

 

 

 

 

 

               .  

 

Frivilligt socialt arbejde i Jellings lokalområde – marts 2021

Hvis du får nyt telefonnr. e-mail, ny kontaktperson eller ny adresse, venligst meddel det til 
Knud Dupont  71788989

                                                                 Kontaktperson

Billard på Højagercentret Ernst Hoffmann, Frejas Have 7. 75871966
  hoffmann@jellingnet.dk  26731967
     
Blomsterbinding, Højagercentret Ellen Margrethe Nielsen, Mølvangvej 78 75871335
  e.m.nielsen@hotmail.dk   
     
Bridge for seniorer, Seniorhuset Jørgen Aarhus 23989039
  l.j.aarhus@tuknet.dk   
  Gerner Larsen 30285420
  Mgmejse@tuknet.dk  
     
Fitnesscentret, Gormshallen Jesper B. Jensen, Skovgade 13 22250135
  jesbjerg1@gmail.com   
     
Gudstjeneste, Højagercentret Margit Hoffmann, Frejas Have 7. 75871966
  hoffmann@jellingnet.dk  26731967
     
Højagercentrets vennekreds Ida Aggerholm, Tværvej 1 75871386
  arneaggerholm@gmail.com   
     
Håndarbejdscafeen, Højagercentret    
  Dora Rasmussen,  75871386
  spr@jellingnet.dk   
     
Idræt i dagtimerne, Gormshallen Anne Ladegaard, Feldmosevej 2 75873631
  ajpl@fibermail.dk  40453689
     
Jelling folkedansere, Seniorhuset Inga Sørensen, Klintevej 20, 7100 Vejle 75823013
  ingasrnsn@gmail.com  23860500
     
Jellingegnens seniorklub, Seniorhuset Inge Mols, Rosenvold 25 40926212
  ingegmols@gmail.com  
     
Krocket på Højagercentret Ernst Hoffmann, Frejas Have 7. 75871966
  hoffmann@jellingnet.dk   
     
Kræftens bekæmpelse Lone Højrup, Mølvangvej 52 20942354
  Lone.højrup@ofir.dk   
     
Ledsage-og støtteordning Kontakt FrivilligCenter Jelling/ v. Knud Dupont. 71788989
  knuddupont@hotmail.com  
     
Lungetræning, Højagercentret Carsten Malberg, Nordvangen 16, 7173 Vonge 24438606
  malberg08@gmail.com   
     
Patchwork, Højagercentret Henny Svendsen, Højager 116, 7300 Jelling
svendsenhenny@gmail.com
Esther Pedersen, Hvesager 20A, 7300 Jelling
esther.hvesager@gmail.com
24819218

60656148
     
Petanque på Højagercentret Ernst Hoffmann, Frejas Have 7. 75871966
  hoffmann@jellingnet.dk  26731967
     
Polioforeningen Alice Nielsen, Højager 50 61791493
  a.nielsen@jellingnet.dk   
     
Red Barnet-projekt børnetøj, Højagercentret Inge Stokholm, Tornager 2 30290605
  inge@stokholm.dk   
     
Røde Kors Besøgstjeneste Margit Hoffmann,  Frejas Have 7. 75871966
  hoffmann@jellingnet.dk  26731967
     
Røde Kors Telefontjeneste Gudrun Møller, Frejas Have 11. 75871431
  gkm@jellingnet.dk  
     
Røde Kors Vågetjeneste Gertrud E. Larsen, Højager 124 98676215
  ger.eli.larsen@gmail.com   
     
Sang og oplæsning, Højagercentret Gudrun Thomsen, Skråningen 4 75871929
  gudrun.thomsen@jellingnet.dk   
     
Senioridræt og Samvær, under JFS, Gormshallen Leif Dahm 40457721
  dahm@jellingnet.dk  
     
Seniorkor, Højagercentret Finn Eg 29823726
  brittaogfinneg@gmail.com   
     
Ud at gå, fra Højagercentret Ernst Hoffmann, Frejas Have 7. 75871966
     
  Arne Aggerholm, Tværvej 1 75871386
  Aggerholm@jellingnet.dk   
     
Værktøjskassen Frivilligcenter Jelling  
  Knud Dupont Gormsgade 29A 1th. 71788989
  knuddupont@hotmail.com  
     
Whist på Højagercentret Grethe Mogensen, Højager 48 1 75872113
  hjem.jel.dk@dlgtele.dk   
     
For yderligere oplysning Frivilligcenter Jelling/ v. Knud Dupont 71788989
  knuddupont@hotmail.com  
     
     
     
Hvis du får nyt telefonnr., e-mail, eller ny adresse, venligst meddel det til Knud Dupont  71788989

.

 

                          www.frivilligcenterjelling.dk